Yaşam Tarzı İnternet 24 AĞUSTOS 2011 / 11:59

Microsoft, Çinlileri sohbette buluşturacak

Çin’in sosyal ağ sitesi Renren, Microsoft’urn iştiraki MSN ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu.Bu anlaşma kapsamında anında mesajlaşma ve sosyal ağ alanlarında işbirliğinin hayata geçirilmesi hedefleniyor. İki şirket hem platformlara hem de karşılıklı video paylaşımı ve durum güncellemelerine erişim doğrulamasında global bir işbirliği yapacak. Bu anlaşma, iki platform arasında önemli seviyede entegrasyonu beraberinde getirecek.

Geçtiğimiz ay bir açıklama yapan Microsoft, Baidu ile işbirliği yapacağını, böylece Baidu’da İngilizce arama sunacağını bildirmişti. Bu da, ABD yazılım devi için, zayıf web varlığını genişletmek adına büyük bir şans demek. Çünkü Çin, dünyanın en büyük internet pazarı. Ülkede 480 milyona yakın net takipçisi var. Bunların 230 milyona yakını sosyal networking sitelerini, 385 milyonu da anlık mesajlaşma sistemini kullanıyor.
ETİKETLER : baidu çin microsoft msn renren
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun