Yaşam Tarzı İnternet 30 OCAK 2012 / 16:27

Megaupload'taki tüm veriler siliniyor

Megaupload'taki tüm veriler siliniyor

Birçok sitenin ajanslara dayandırdığı habere göre, yasal olsun ya da olmasın Megaupload üzerindeki bütün veriler en geç Perşembe günü silinecek. Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Megaupload kurucusu Kim Dotcom’un Yeni Zellanda’da yapılan baskınla tutuklanmasıyla başlayan süreç, sitedeki bütün verilerin silinmesiyle sonuçlanma ihtimaliyle devam edecek gibi görünüyor. Bu ihtimale  karşın dosya depolama sitesi dışarıdan şirketlerle anlaşarak kullanıcılarının dosyalarını yedeklemeye başladı.

Megaupload avukatları, kullanıcıların dosyalarını koruma konusunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.Dosyaların tamamının silinmesi durumunda 5o milyon kadar kullanıcının bir çoğunun dosyası yasal olmasına rağmen mağdur olacağı belirtiliyor. Zarara uğrayacak olan kullanıcıların dava açmasına kesin gözlüyle bakılıyor.

Virginia Mahkemesi’ne ABD hükümetinin yetkilileri tarafından sunulan sunulan dosyada, internet sunucuları ile ilgili tüm yasal dosyaların alındığı, geriye kalan dosyaların silinmesinin bir mahsuru olmadığı yazıyor.

Teklif kabul edildiği anda Megaupload tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun