Yaşam Tarzı İnternet 21 OCAK 2013 / 11:29

MeGa 24 saatte 1 milyon kullanıcıya ulaştı

MeGa 24 saatte 1 milyon kullanıcıya ulaştı

Bi dönem internetin yüzde 4’ünü oluşturan MegaUpload’un kapanmasıyla birlikte zor günler geçiren Kim Dotcom, MeGa ile bu sorunları aşmış gibi görünüyor. Yeni açılan site, 24 saatte 1 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. 19 Ocak günü resmi olarak yayın hayatına başlayan site, bu defa yoğun ilgi sebebiyle hizmet verme konusunda zaman zaman zorlansa da, 24 saat içerisinde 1 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Açılış için parti düzenleyen Kim Dotcom da yaşanan ilgiden dolayı oldukça mutlu görünüyordu. Açılışta konuşan Dotcom, özellikle mahremiyetin temel bir hak olduğunu ve devletlerin vatandaşlarını sürekli gözetlemesi üzerinde durdu.

Konuşmasında kullanıcılarının mahremine girildiğini söyleyen Dotcom, iletişimin engellendiğini ve ifade özgürlüğünün saldırıya maruz kaldığını belirtti. Dotcom içerik sahiplerinin telif hakkı yasasını, yeniliği durduracak bir silah olarak kullandığını vurguladı. İçerik sahiplerine seslenen Dotcom, lobi faaliyetlerinin ve SOPA gibi yasaların interneti kontrol altına almaya yetmeyeceğinin altını çizdi.

Dotcom mahremiyet konularında bu kadar sert ve keskin hatlar içeren cümleler kurmasına karşın, MeGa ile ipini sağlam kazığa bağlamış gibi görünüyor. Dotcom en küçük piksele kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar incelediklerini ve MeGa’da kanuna aykırı en ufak bir şeyin dahi bulunmadığını ifade etti. Özellikle kullanıcı şartları bölümünde yer alan IP adresleri dahil kullanıcılara ait bazı bilgilerin saklanmasının ortaya çıkmasıyla birlikte, Dotcom’un bu defa sağlam oynadığını ve gerektiğinde kullanıcı bilgilerini yetkililerle paylaşabileceğini görüyoruz.

Konuyla ilgili daha fazla bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : kim dotcom mega
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun