Yaşam Tarzı İnternet 03 OCAK 2012 / 11:47

Medya patronu Twitter’a girerse…

Rupert Murdoch açtı ağzını yumdu gözünü

Murdoch ilk mesajlarında Cumhuriyetçi başkan adayı Rick Santorum için övgülere, ABD Başkanı Barack Obama’nın politikaları ve Steve Jobs’un biyografisi ile ilgili yorumlarına yer verdi.Dünyanın önde gelen medya patronlarından Rupert Murdoch, yeni yıla yeni Twitter hesabıyla girdi. Murdoch ilk mesajlarında Cumhuriyetçi başkan adayı Rick Santorum için övgülere, Başkan Barack Obama’nın politikaları ve Steve Jobs’un biyografisi ile ilgili yorumlarına yer verdi.

Pazartesi gecesi itibariyle, yani Murdoch Twitter hesabını açtıktan sadece 2 gün sonra, News Corp’un 80 yaşındaki patronu 20’den fazla tweet atmış ve 80 bin takipçiye ulaşmıştı bile. Murdoch’ın adresi ise twitter.com/#!/rupertmurdoch.

Babasının Avustralya’daki küçük gazetesini global bir medya zincirine dönüştüren Murdoch’ın News Corp.’u bünyesinde The Wall Street Journal ve Fox News Channel da yer alıyor. Bu arada News Corp., geçtiğimiz yıl İngiltere’de bir telefon haklama skandalı ile karşı karşıya kalmış, bunun sonucunda da News of the World gazetesini kapatmıştı.Steve Jobs için 'vicdansız' dedi

Tweet’lerinden birinde Murdoch, Santorum’u ülkenin büyük vizyonunun tek adayı olarak tanımlamış, bir diğer mesajında da Santorum’un Iowa’da yükselişinden memnun olduğunu belirtmişti. Obama’nın terör şüphelilerini hapse atma kararını çok cesaret isteyen ve fazlasıyla doğru bir karar olarak tanımlarken, Walter Isaacson’un Steve Jobs ile ilgili biyografisini de ‘Enteresan ama vicdansız, aile nefret etmeli’ şeklinde yorumladı.

Murdoch’ın Twitter hamlesinin halkla ilişkiler anlamında neler getireceği şimdilik belirsiz. Murdoch’ın tweet’lerinden biri olan ‘belki de İngilizler’in meteliksiz bir ülke olmak için çok fazla tatilleri var’ cümlesi silindiyse de, diğer Twitter kullanıcıları ve medya tarafından görülmesi engellenemedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun