Yaşam Tarzı İnternet 18 OCAK 2013 / 16:21

Me.Ga 50 GB ücretsiz depolama alanıyla geliyor

Geçtiğimiz Ocak ayında Yeni Zellanda’da tutuklanan Kim Dotcom, yeni projesi Me.Ga ile kullanıcılarına 50 GB ücretsiz depolama alanı vermeye hazırlanıyor. 2012 Kasım ayında duyulan Me.Ga projesini duyuran Dotcom, projeyi bu hafta sonu aktif hale getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarına 50 GB ücretsiz depolama alanı verecek olan site, Dropbox gibi depolama servisleriyle de sıkı bir rekabet içine girecek.Kim Dotcom, Me.Ga projesini daha önceden hayata geçirmek istese de, ABD projenin alan adını kendisinden alarak, yeni servisin hayata geçmesini engellemek istedi. Buna karşın siteyi, Yeni Zellanda üzerinden yayınlayarak 20 Ocak tarihinde açacağını duyuran Dotcom, diğer bulut depolama servislerini oldukça zorlayacak gibi görünüyor. Zira Me.Ga’nın rakipleri arasında olan Dropbox 2 GB, Google Drive 7 GB ücretsiz depolama alanı verirken, Me.ga kullanıcılarına tam 50 GB ücretsiz depolama alanı veriyor.

Öte yandan Dotcom, MegaUpload kullanıcılarının dosyalarına erişmeleri için yoğun bir çaba gösteriyor. Her ne kadar şu aşamada bunun gerçekleşmesi zor görünse de, uzun vadede bu sorunun çözülebileceği belirtiliyor.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun