Yaşam Tarzı İnternet 29 MART 2012 / 17:23

Marvel Dünyası Facebook'a katıldı

Marvel  ilk sosyal mecra oyunu olan Marvel: Avengers Alliance ile Iron Man (Demir Adam), Thor, Kaptan Amerika, Hulk ve düzinelerce süper kahramanı Facebook kullanıcılarına sunuyor.Geçtiğimiz günlerde Marvel Entertainment ve Disney Interactive Media Group, Playdom ile birlikte çalışarak Marvel’ın ikonik karakterlerinden esinlenerek yapılan ilk sosyal oyun olan Marvel: Avengers Alliance’ın, Facebook’ta yayına sürüldüğünü açıkladı. Playdom tarafından geliştirilen oyun, oyunseverlere bir çok tanıdık Marvel süper kahramanı ve kötü adamının yer aldığı bir mücadele RPG’si deneyimi yaşatıyor.

Bir çok ikonik Marvel karakterinin yer aldığı oyun, oyunculara taktiksel, sıra tabanlı bir mücadele deneyimi sunuyor. Oyuncular, kahramanların özelliklerini aktif hâle getirmek için onları eğitebildiği gibi onlara daha sonra özellik ekleyebiliyorlar.

Oyunda Marvel Evreni'nin gizli casusluk ve barışı koruma teşkilatı olan S.H.I.E.L.D. ajanlarını canlandıracak  kullanıcılar, New York’u Loki, Doctor Doom ve Magneto gibi düşmanların yanı sıra Hydra ve AIM gibi suç örgütlerinden korumak için süper kahramanlardan oluşan bir ekip kurarak, bu ekipleri yönetecekler.

Oyunun önümüzdeki aylarda yeni içeriklerle büyümeye devam etmesi beklenirken, bu içeriklerle oyuncular satın alabilecekleri yeni görevlere, hikâyelere, süper kahramanlara, geliştirilmiş özelliklere, yeni ekipmanlara, silahlara ve güçlere sahip olabilecek.

Oyuna ulaşmak için bu adresi kullanabilirsiniz.