Yaşam Tarzı İnternet 17 TEMMUZ 2012 / 15:31

Marissa Mayer Yahoo'nun yeni CEO'su oldu

Marissa Mayer Yahoo'nun yeni CEO'su oldu

Yahoo, sahte diploma skandalı nedeniyle Mayıs ayında istifa eden Scott Thompson’ın yerine Google yöneticilerinden Marissa Mayer’ı atadığını duyurdu.Ross Levisohn’un CEO’luk görevine atanmasına kesin gözle bakılırken, bu atamanın gerçekleşmesi biraz sürpriz olarak dursa da, şirketin politikasına biraz bakınca çok sürprizlik bir durum olmadı ortaya çıkıyor. Şirketin içerisinde bulunduğu istikrarsız tablonun belki de en önemli sebep, son 5 yılda 6 defa CEO değiştirmesi gösteriliyor.

Google'ın bazı yapay zeka ve arayüz tasarımı patentlerinin mucidi olduğu bilinen Mayer arama motoru, Gmail, Google News, iGoogle ve birçok arama motoru özelliğinin geliştirilmesinde görev almıştı. Geçen yıl Larry Page'in CEO'luğa yükselmesiyle arama bölümünden ayrılarak Google Maps, Google Earth, Street View, Latitude ve Zagat gibi coğrafik projelerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görevlendirilmişti.

Mayıs ayından bu yana geçici olarak Ross Levinsohn’un üstlendiği CEO’luk görevine uzun yıllardır Google’da yöneticilik yapan Marissa Mayer getiren Yahoo, bu hamleyle birlikte birçok yeniliğe imza atmayı amaçlıyor. Önceki yıllarda da Yahoo’ya olan hayranlığı birçok defa belirten Mayer’in, bu tecrübeleriyle Yahoo’ya çok şey katacağı aşikar.

Google’daysa Mayer’den boşalan koltuğa yeni birinin atanmayacağı açıklandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun