Yaşam Tarzı İnternet 01 AĞUSTOS 2012 / 15:06

Londra Olimpiyatları'nda sosyal medya paylaşım rekoru kırıldı

Dev etkinliğin açılış töreni sırasında spor ve eğlence etkinlikleri dalında tüm zamanların rekoru kırıldı.Her ay 1,3 milyar kullanıcıya ulaşan ve 14 milyondan fazla internet alanı tarafından kullanılan dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu AddThis’in verilerine göre, 2012 Londra Olimpiyatları Açış Töreni, kayıtlara geçmiş en büyük sosyal paylaşım etkinliği oldu. Büyük bir ihtimalle bir sonraki olimpiyatlarda bu rekor yenilenecektir.

Yaklaşık 4 milyon 950 bin paylaşımın yapıldığı tören, eski rekor sahibi ABD 156. Süper Kupa Finali’ni yüzde 106 geçerek geride bıraktı. Çevrimiçi içeriklerin çoğunun yanında bulunan paylaşım platformunu sağlayan AddThis, kullanıcıların bu içerikleri popüler sosyal medya sitelerinde paylaşmasına olanak tanıyor. Şirket, yoğun web trafiği ve veri yükünü yönetmek için AMD Opteron işlemcilerle kurulu bin adet sunucu kullanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun