Yaşam Tarzı İnternet 04 MAYIS 2012 / 15:19

LinkedIn’den SlideShare’i 119 milyon dolara satın alıyor

Profesyonel sosyal ağ, SlideShare’i satın alarak profesyonel sunum ve video içeriklerini kendi sistemine dahil etmeyi planlıyor.Profesyonellerin sunum ve videolarını paylaşmakta kullandıkları internet sitesi Slideshare, artık LinkedIn’in oldu. Dünya çapında 161 milyon üyesi bulunan LinkedIn, yaptığı açıklamayla yaklaşık 119 milyon doları gözden çıkardığını duyurdu.

Yaklaşık 7.4 milyon sunumu barındıran SlideShare sitesinin CEO’su Rashmi Sinha, LinkedIn şemsiyesi altında şirketin doğal büyümesini sürdürmesini beklediklerini açıkladı.

SlideShare birkaç ay önce sitede önemli değişikliklere giderek HTML5 için sunum uygulaması geliştirmişti. 2008 yılında kurulan SlideShare, 3 milyon dolarlık bir yatırımla hayat bulmuştu.

119 milyon doların yüzde 45’i nakit, yüzde 55’i ise hisse senedi olarak ödenecek. Satın almanın 2012’nin ikinci çeyreğinin sonlarına doğru gerçekleşmesi bekleniyor.

LinkedIn’in son finansal sonuçları da oldukça iyi görünüyor. Şirketin tahmini gelirinin 188.5 milyon dolar olduğu ve çeyrekten çeyreğe yüzde 140’lık büyüme gösterdiği bilgisi verilmişti.