Yaşam Tarzı İnternet 07 HAZİRAN 2012 / 15:45

Kotalı internet paketi devri kapanıyor

TurkNet'in yaptığı araştırma, internet kullanıcılarının internet paketlerine olan yaklaşımlarıyla ilgili birçok bilgiyi ortaya koydu. Kullanıcıların kotalı internet paketlerine ilgisi giderek azalırken, kotasız internet paketlerinin kullanılma oranı yüzde 67'ye yükseldi. 

 İnternetin günlük ve kurumsal hayata daha çok girmesi ve etki etmesiyle birlikte, internet kullanım alışkanlıkları da değişmeye başladı. Kullanıcılar, artık internet üzerinde daha çok online kalmak ve sınırsızca hareket etmeyi tercih ediyorlar. Bu nedenle kullanıcılar kendilerini kısıtlayan kotalı internet paketleri yerine kendilerine her alanda özgürlük tanıyan kotasız internet paketlerini tercih etmeye başladılar.

Yapılan araştırmaya göre Nisan ayında satılan internet paketlerinin yüzde 67'sini kotasız internet paketleri oluşturuyor.  Kotasız paketler kullanıcılara internetten faydalanmanın en ekonomik yolunu sunacak avantajları da beraberinde getiriyor. Üstelik kotasız paketlere olan bu yönelim yalnızca büyük şehirlerle sınırlı değil. İnternetin gittikçe yaygınlaştığı diğer kesimlerde de kotasız internet paketleri daha çok tercih ediliyor.