Yaşam Tarzı İnternet 02 MART 2012 / 12:43

Kodak online galerisini 24 milyon dolara satıyor

Eastman Kodak, çevrimiçi fotoğraf servisini, çevrimiçi fotoğraf baskı şirketi Shutterfly’a 23.8 milyon dolara satacağını açıkladı. Kullanıcıların fotoğraflarını alabilmesi için imkan tanındı.132 yıldır yaşayan fotoğraf şirketi Kodak, geçtiğimiz yıl iflas bayrağını çekmişti. Elindeki patentleri satarak finansal anlamda zorlukların altından kalkmayı hedefleyen şirket, son dönemde çıkardığı ürünlerini satmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

Geçtiğimiz ay 6.7 milyar dolar borç açıklayan şirket, fotoğraf makinesi, cep video kamerası ve dijital resim çerçevesi üretimini sonlandırdığını açıkladı. Oysa şirket 1975 yılında Steven Sasson isimli mühendisiyle dünyanın ilk dijital kamerasını üretmişti.

Birçok borcu nedeniyle zor günler geçiren Eastman Kodak, çevrimiçi fotoğraf servisini, çevrimiçi fotoğraf baskı şirketi Shutterfly’a 23.8 milyon dolara satacağını açıkladı.

Kodak Gallery’nin 75 milyon kullanıcısı bulunuyor. Fotoğraflarının Shutterfly’a taşınmasını istemeyen kullanıcıları fotoğraflarını bedava indirebiliyor ya da Kodak Gallery’den DVD olarak satın alabiliyor.

Önümüzdeki dönemde Kodak, fotoğraf yazıcıları, yüksek hızlı inkjet baskı makineleri, iş akışı yazılımı ve paketlemeyi kendine “esas iş” edineceğini açıklamıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun