Yaşam Tarzı İnternet 14 MAYIS 2009 / 14:25

KOBİ'lere düşük maliyetli çözüm

Microsoft, Windows Server 2008 Foundation'ı Türkiye ile birlikte 40 ülkede piyasaya sundu.

Microsoft, Windows Server 2008 Foundation'ı Türkiye ile birlikte 40 ülkede piyasaya sundu.


Microsoft Windows Server 2008 Foundation adıyla çıkan yeni sunucu yazılımı, küçük ölçekli işletmelerin temel ihtiyaçlarına uygun çözümleri sunuyor. Windows Server 2008 Foundation sunucu işletim sistemi, 15 kullanıcıya kadar çalışana sahip KOBİ’leri hedefliyor. Microsoft’un 40 ülkede aynı anda satışa sunduğu Windows Server 2008 Foundation, işletmelere kendi iş uygulamalarını ve veritabanlarını çalıştırmalarının yanı sıra kendi web hizmetlerini verebilecek. Uzaktaki çalışanları ve tedarikçileri ile erişim olanağı sağlayacak. Aynı zamanda işletmeler güvenli dosya saklama ve yazıcı bağlantıları gibi amaçlar doğrultusunda bu sunucu yazılımını kullanabilecek. Windows Server 2008 Foundation hakkında değerlendirme yapan Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, Microsoft olarak zorlu ekonomik şartlara direnen KOBİ’lerin yanında olduklsrını vurguladı. Çağan şunları aktardı: "KOBİ’lerimiz, onlara sunduğumuz çözümlerle verimliliklerini artırabildikleri gibi ciddi oranda tasarruf da elde edebiliyorlar. Şimdi ise bilgi işlem altyapılarını oluşturmak isteyen ancak kaynak sıkıntısı çeken KOBİ’lerimiz için güçlü bir çözüm sunuyoruz. Aaştırmalar Türkiye’de belli bir ölçeğin altındaki KOBİ’lerimizde sunucu kullanım oranlarının çok düşük olduğunu gösteriyor. Oysa büyüyen ve gelişen bir işletmede güvenlik, performans ve iletişim gibi sayısız ihtiyaç nedeniyle sunucu kullanımı bir zorunluluk. Windows Server 2008 Foundation sayesinde büyümeyi hedefleyen KOBİ’lerimizin kurumsallaşma yolundaki ilk adımlarını atmalarını arzu ediyoruz. Windows Server 2008 Foundation ile sunucu alışkanlığı edinen birçok kullanıcı daha sonra gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda bütünleşik e-posta yönetimi, sanallaştırma ve daha birçok gelişmiş sunucu teknolojisinden yararlanmak amacıyla Windows Server 2008’in diğer sürümlerine geçiş yapabilecek.“


Yerel pazara Türkçe sürüm


Windows Server 2008 Foundation, Türkçe olarak yerel pazara sunuluyor. İlk etapta Exper (Data Teknik) ve Hewlett-Packard (HP) olmak üzere, yurtdışında ve yurtiçinde önemli markalara ait donanımlarla birlikte satışı yapılacak olan bu işletim sisteminin Türkiye KOBİ’lerinde yeni bir dönemi başlatması hedefleniyor. Endüstrinin diğer önemli donanım üreticileri de Microsoft Windows Server 2008 Foundation ile ilgili planlar üzerinde çalışıyor. Casper, Dell, FTS ve IBM gibi dünyaca ünlü markalar şimdi Microsoft ile işbirliği içinde bu sunucu yazılımı için uygun fiyatlı ürünler geliştiriyor. Microsoft’un yeni sunucu işletim sistemi Windows Server 2008 Foundation bu donanımlarla birlikte yaygın şekilde piyasaya sunulacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun