Yaşam Tarzı İnternet 21 HAZİRAN 2012 / 15:09

Klout gerçek yaşamı da ölçümleyecek

Klout CEO’su Joe Fernandez sosyal ağlarda kişilerin etkinliğini ölçen Klout’un yakın zamanda insanların gerçek hayattaki etkilerini ölçeceğini açıkladı.İnsanların sosyal medyadaki etkinliklerine göre onların “ne kadar sözünün geçtiğini” puanlarıyla belirleyen Klout, önümüzdeki dönemde gerçek hayatımıza da girmeyi hedefliyor.

Londra gerçekleştirilen LeWeb London ’12’de konuşan Klout CEO ve Kurucu Ortağı Joe Fernandez, ölçümleme hizmetini insanların gerçek hayatlarına da uyarlamak için bir güncellemeyle ortaya çıkacaklarını açıkladı.

Ancak Fernandez, bir insanın gerçek hayattaki Klout puanının nasıl oluşturulacağını, yani bu kişinin diğer kişiler üzerindeki etkisini nasıl ölçeceği konusunda bir bilgi vermedi. Konuşmasında “gerçek hayata için ilginç bir yolun başında olduklarını” dile getiren Fernandez, Warren Buffett örneğini vererek kişinin gerçek hayattaki etkinliğinin ölçülebileceğini vurguladı.

Belki de Klout, geleneksel medyada yer alan haberler ve oluşturulan kamuoyuna göre insanların etkinliğini ölçmeye başlayacak.

Bilindiği gibi Klout, Facebook, Twitter, LinkedIn, Google Plus ve diğer sosyal ağları birbirine bağlıyor ve konulara ne kadar hakim olduğunuz ve arkadaşlarınız ya da takipçileriniz üzerinde ne kadar etkiniz olduğunu ölçümlüyor.

Tabii Klout ölçümlerinin ne denli etkili olduğu da tartışılıyor. Konuyla ilgili yazarlarımızdan Ulvi Yaman’ın kaleme aldığı “Sizin kaç külotunuz var?” başlıklı makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun