Yaşam Tarzı İnternet 22 ŞUBAT 2012 / 15:25

Kim Dotcom serbest bırakıldı

Kim Dotcom serbest bırakıldı

Geçtiğimiz ay Yeni Zellanda’da tutuklanan Megaupload sitesinin sahibi Kim Dotcom, Yeni Zellanda mahkemeleri tarafından serbest bırakıldı.Kim Dotcom geçtiğimiz ay tutuklanırken, Megaupload kapatılmış ve içeriği silinmeye başlanmıştı. Kim Dotcom davasına bakan hakim Nevin Dawson, Kim Dotcom’un ülkeden kaçmak için yeterli maddi güce, dolayısıyla uçuş gücüne de sahip olmadığına karar vererek, kefalet ile şartlı tahliyesine karar verdi.

Tutuksuz yargılanmasına karar verilen Dotcom’un, kefalet şartları maddi bir boyut taşımıyor. Dotcom’un internete girmesi kendine yeniden maddi güç yaratma riski taşıdığından yasaklandı. Bunun yanı sıra, Auckland dışına acil durumlar hariç çıkması yasaklanırken, evinin üzerinde helikopter uçması da yasaklardan bir diğerini oluşturuyor.

Kim Dotcom yaptığı kısa basın açıklamasında, bir an evvel ailesine kavuşmak istediğini, iade edilmesi için girişimlere hemen başlayacağını belirtti.

Kim Dotcom’un şartlı tahliyesinin, sitenin geleceğini nasıl etkileyeceği ise merak konusu.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun