Yaşam Tarzı İnternet 02 KASIM 2012 / 11:33

Kim Dotcom Me.ga ile dönüyor

Kim Dotcom Me.ga ile dönüyor

2012 yılında telif haklarını ihlâl ettiği gerekçesiyle tutuklanan ve sitesi kapatılan Kim Dotcom, sahalara Me.ga adlı siteyle dönmeye hazırlanıyor. Kim Dotcom’un 2012 Ocak ayında Yeni Zellanda’da tutuklanmasıyla başlayan ve Megaupload üzerindeki bütün verilerin silinmesiyle başlayan sürecin ardından, Dotcom serbest bırakılmış ve sessiz bir dönem başlamıştı. Sessiz geçen bu dönemin ardından, Dotcom yeni projesi “Me.ga”yı kendi Twitter hesabından duyurarak pes etmediğini gösterdi.Kullanım bakımından Megaupload’a benzeyen site, bu defa kullanıcıların verilerini bulut üzerinde depolayacak. Bunun yanı sıra şifreleme ve hesaplar arası klasör paylaşımı gibi özelliklere sahip olcak site, tarayıcı tabanlı indirme yöneticisini de kullanıcılara sunacak.

19 Ocak 2013 tarihinde, “dünyayı değiştireceğiz” ve “daha büyük, daha iyi, daha hızlı, daha güçlü, daha güvenli” sloganlarıyla tanıtılan sitenin, Kim Dotcom’un ne kadar hırslandığını fazlasıyla gösterdiğini söyleyebiliriz.

Daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun