Yaşam Tarzı İnternet 09 MART 2012 / 11:47

Kendi Facebook gazetenizi yaratın

Kendi Facebook gazetenizi yaratın

Sosyal medyanın gelişmesiyle parelel olarak kendini sürekli geliştiren Facebook, site üzerindeki sayfalar ile sosyal medya üzerindeki haberleri ve gelişmeleri bir araya toplayan yeni bir özelliği kullanıma açtı. Twitter’dan ilham alınarak yaratılmış gibi görünen  “Interest List” adındaki yenilik kullanıcılara, ilgilendikleri ve sevdikleri spor, müzik, teknoloji, haber, sanat gibi kategorilerde listeler yaratmalarına imkanlar tanıyor. Her Facebook kullanıcısı bu listelerden dilediği kadar yaratabildiği gibi, diğer Facebook kullanıcılarını takip ederek listelerini genişletme imkanına da sahipler. Bu da kullanıcılara hem başka kullanıcılardan ilham almaya hem de kendilerine has liste yaratmalarına imkan sağlıyor. Aynı zamanda Facebook da kullanıcılara ilgi alanlarına yönelik öneriler sunarak listelerini genişletmelerine yardım ediyor. Sürekli güncellenecek bu listeler, bir nevi kişisel "Facebook Gazetesi" olarak da görülebilir.

Özellikle sosyal medya üzerindeki pazarlamacılar ve reklamcıların ilgisini çekmesi beklenirken, yakın bir tarihte Facebook’un  epeyce Twitter kullanıcısını çalması olası görünüyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun