Yaşam Tarzı İnternet 19 TEMMUZ 2011 / 12:47

Kadınlar Dünya Kupası Finali'nde Twitter rekoru kırıldı

Japonya ile Amerika Birleşik Devletleri’ni karşı karşıya getiren Kadınlar Dünya Kupası Finali'nde saniye başına tam 7 bin 196 Tweet atılarak dünya Twitter rekoru egale edildi.Uzun süre televizyon izlemenin yarattığı sorunlarının önüne geçmek bir yana, yaklaşık 50 yıldır insan hayatının önemli parçası haline gelen kutunun yanına yeni alışkanlık ekliyoruz. Artık televizyonda izlediğimiz olayları an be an Twitter gibi mikroblog ağlardan paylaşıyoruz.

Kadınlar Dünya Kupası Finali de çok çekişmeli bir mücadeleye sahne olurken Prens William’ın düğünü ve Usame Bin Ladin’in öldürülmesini geride bırakarak Twitter rekoru kırdı. Japonya ile Amerika Birleşik Devletleri’nin normal süresi ve uzatma dakikaları 2-2 eşitlikle sonuçlanan mücadelede penaltı vuruşlarına kaldı. Almanya’da düzenlenen turnuvada penaltı atışları sonucunda Japonya, tarihinde ilk kez kupayı müzesine götürmeye hak kazandı.Twitter’da yapılan açıklamaya göre, bu anlar yaşanırken saniyede 7 bin 196 tweet atıldı. Paraguay’ın Brezilya’yı yine penaltı atışları sonucu mağlup ettiği Copa America çeyrek finalinde de saniyede 7 bin 166 tweet atılırken rekora çok yaklaşıldı.

Rekorun kırıldığı Pazar günü, günde ortalama 10 milyon tweet atılan platformda 200 milyon tweet görüldü. Daha önce de 2011’e girilirken Twitter rekoru yine Japonya’dan 6 bin 939 tweet ile gelmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun