Yaşam Tarzı İnternet 14 MART 2011 / 08:54

Japonya’daki deprem ve tsunami mağdurlarına yardımcı olun

İnternet üzerinde sürekli vakit geçirdiğimiz mecralardan depremzedelere yardımcı olmak için Facebook ve Twitter kullanmaya devam etmemiz yeterli.Son 140 yılın en büyük depremi olarak nitelendirilen Japonya’da 8,9 şiddetindeki deprem Japonya’yı dünyanın gözleri önünde felakete sürükledi. Ortaya çıkan tsunaminin yıkıcı açtığı yarayı biraz olsun kapatabilmek için birçok yol var.Facebook üzerinden destek olun

Sosyal ağ üzerinden açılan sayfada 10 dolar ile 500 dolar arasında bağış yapılabiliyor. 75 bin dolarlık hedefle yola çıkılan sayfa 52 bin doları aşmış durumda. Siz de http://www.causes.com/campaigns/154523 adresini kullanarak destek olabilirsiniz.FarmVille, CityVille ya da FrontierVille ile destek olunJaponya’daki deprem ve tsunamiden etkilenen çocuklar için bağış toplayan Zynga, kullanıcılarından popüler oyunları FarmVille, CityVille ve FrontierVille’den sanal eşyalar satın almalarını istiyor.

CityVille’de patates, FarmVille’de turp, FrontierVille’deyse inek satın alan kullanıcıların parası hiçbir kesintiye uğramadan çocuklar için harcanacak. Daha önce de benzer sosyal aktivitelerde bulunan Zynga’nın hedefi 2 milyon dolara ulaşabilmek.Web sitenize yardım çubuğu yerleştirinEğer bir web siteniz varsa ve ziyaretçilerinizin yaşanan felakete destek olabilmesi için “Hello Bar” ekleyebilirsiniz. http://www.hellobar.com/ adresinde yer alan yönergeleri izleyerek kolaylıkla bağış için fırsat sunan bir site haline dönüşebilirsiniz.

Arama kurtarma köpeklerinin yetiştirilmesi için katkıda bulununExplore.org, “Dog Bless You” Facebook sayfasında her beğeniye bir dolarlık bağışta bulunuyor. Sayfanın kurucularından Charlie Weingarten’e göre, “Arama ve kurtarma köpekleri acil müdahalelerde çok kritik bir görev üsleniyor” diye konuştu.iTunes üzerinden ve Tweeter mesajlarıyla bağışta bulunun

Apple felaketin yaralarını sarabilmek için iTunes üzerinde hızla bağış sayfası oluşturdu. Ayrıca Tweeter üzerinde yayılan mesajları takip ederek siz de güvendiğiniz bir mecranın mesajını yayabilirsiniz. Bir mesaj karşılığında bir dolarlık bağışta bulunmak gibi seçenekler sıkça görülebiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun