Yaşam Tarzı İnternet 18 ARALIK 2012 / 12:22

İzlenme oranları Twitter üzerinden takip edilecek

İzlenme oranları Twitter üzerinden takip edilecek

Twitter ve Nielsen yaptıkları anlaşmayla birlikte Amerika’daki televizyon izlenme oranlarının ölçülebileceği Nielsen Twitter TV Rating’i hayata geçirmeye hazırlanıyorlar. Anlaşmayla birlikte toplanan bütün veriler Twitter paylaşımlarından oluşurken, sosyal televizyon kavramına yeni bir boyut katacak. Twitter üzerinden çalışacak olan bu uygulama ile Nielsen, tam isabetli raporlar oluşturmayı hedefliyor. TV programları başlama saati ve dizi periyotlarında gerçek zamanlı izleyişi ve analizi elde edeceklerini dile getiren Nielsen, ayrıca takipçilerin ve izleyicilerin ne düşündüklerine de tam olarak erişebilecek.

Twitter ve Nielsen'ın bu uygulaması yeni yılın ilk aylarında hizmet vermeye başlayacak. Şirket, sadece TV kanalları için değil aynı zamanda izleyiciler için de faydalı bir veritabanı sunmayı hedefliyor.

Uygulama şu an sadece A.B.D’de hayata geçecek olsa da, insanların Twitter kullanma alışkanlıklarını televizyon seyretme eylemiyle birleştirdiğimizde, uygulamanın dünyaya yayılmasının çok uzun sürmeyeceğini söyleyebiliriz.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun