Yaşam Tarzı İnternet 13 ARALIK 2012 / 11:58

İTÜ internet sitesini kendi ailesinin katkılarıyla yenileyecek

İTÜ web sitesini kendi içinde yeniliyor

Web sitesi itu.edu.tr için kolları sıvayan İTÜ, "Fikrin bizim için değerli" diyerek öğrencilerin, akademisyenlerin, idari yöneticilerin ve mezunların da katkılarıyla yeni bir arayüz oluşturmak amacıyla “Sizinle Tasarlıyoruz” projesini başlattı. Projede fikir havuzunda ziyaretçilerin geri bildirimleriyle oluşturulan bir platform yer alıyor. Sizinletasarliyoruz.itu.edu.tr platformundan kişiler fikirlerini göndererek, onları paylaşarak, yorumlar yaparak ve site tasarımı aşamasında etkinliklere katılarak İTÜ internet adresinin mimarları oluyorlar. Kullanımı basit, erişimi kolay, kullanıcı dostu İTÜ web sitesi için tüm İTÜ ziyaretçileri katkıda bulunabiliyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Userspots işbirliği içinde yürütülen projede kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik çalışmaları yanı sıra bu çalışmaların süreci sitede paylaşılacak. Böylece tasarım sürecine dahil olanlar ve neler yaşadıkları herkes tarafından görüntülenebilecek.

Yaklaşık bir ay sürecek olan çalışmalar aynı zamanda İTÜ’nün Facebook ve Twitter sayfalarından da takip edilebilecek. #sizinletasarliyoruz Twitter etiketiyle de fikirlerin toplanması sosyal medya tarafında da projenin yürütülmesini sağlayacak.

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak için bu adresi kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun