Yaşam Tarzı İnternet 06 ARALIK 2011 / 17:35

İşte Twitter’ın 2011 starları!

Twitter’da 2011’in en popüler hashtag’leri açıklandı. Two and a Half Men ve Mısır ilk iki sırada.Liste, Twitter’ın politikadan ünlülerin mesajlarına kadar çok farklı başlıklarda ne kadar popüler olduğunu da böylece gösterdi. İlk 10 Twitter hashtag’i arasında ilk iki sırada #egypt ve #tigerblood yer alıyor. BBC News haberine göre, #egypt, 2011 baharında Mısır’da yaşanan halk hareketini temsil ederken, #tigerblood ise aktör Charlie Sheen’in ‘Two and a Half Men’ dizisinden çıkartılmasını içeren mesajlarını kapsıyor.

Twitter, birçok konu başlığında öne çıkan, aktörler, ülkeler ve haberleri içeren sıcak gündem maddelerini de detaylarıyla paylaştı. Ortadoğu ve Afrika’da halk ayaklanmalarının tetikleyicisi olan Mısır’daki olaylarla istifa eden Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek bu listede de ilk sırada. Bunu, ABD özel güçlerinin Usame Bin Ladin’in evine yaptığı saldırı izliyor. Japonya’daki deprem ve tsunami felaketi ise Twitter gündem maddelerinde üçüncü sırada.

Konu sanat olunca, YouTube’da ilk parçasını yayınlayan bir genç, Rebecca Black, Twitter’da global bazda en çok konuşulan sanatçılardan biri oldu ve hatta Japonya depremini bile geçti. Enteresan bir biçimde, genç kızların hayran olduğu Justin Bieber bu ön sıradaki Twitter isimlerinden biri olamadı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun