Yaşam Tarzı İnternet 25 MAYIS 2012 / 15:26

İnternetin toplum üzerindeki sosyal etkileri masaya yatırılıyor

İnternetin toplum üzerindeki sosyal etkileri masaya yatırılıyor

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, internetin sosyal etkilerini araştırma amacıyla hazırlayacağı raporda Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin deneyimlerinden faydalanacak.

Sürekli devinim halinde olan bilişim sektöründeki gelişmeler doğrultusunda, internet kullanımının toplum üzerindeki  yapısını araştırma amacıyla kurulan TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, hazırlayacağı raporla bu gerçekleri gün yüzüne çıkartmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin deneyimlerinden faydalanmak isteyen heyet hastaneyi ziyaret etti.

TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı Ak Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın başkanlığındaki heyet, BRSHH Başhekimi Doç. Dr. Erhan Kurt tarafından karşılandı. Hastanede bulunan "İnternet Bağımlılığı Polikliniği"ni inceleyen komisyon üyeleri, Uzm. Dr. Ömer Şenormancı tarafından bilgilendirildi.

Konuyla ilgili konuşan TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı Ak Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, internet bağımlılığı ve internetin sosyal etkileri konusunda Türkiye'yi nasıl bir geleceğin beklediğine ilişkin konuların gelecek nesiller adına büyük önem taşıdığını söyledi. Ünüvar, interneti tehlike olarak görmediklerini ifade ederken, komisyon olarak internetin sağladığı fırsatların arttırılmasını ve barındırdığı risklerin de azaltılmasını amaçladıklarını sözlerine ekledi.