Yaşam Tarzı İnternet 17 EKİM 2011 / 16:35

İnternet girişimcileri aranıyor

İnternet tabanlı iş fikirlerinin yatırımcı ve girişimcilerle buluşacağı STARTOSPHERE projesinin tanıtım, Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapılacak organizasyonla gerçekleşecek. İnternet Sektör Analizi Raporu’nun da sunulacağı tanıtımda comScore’un Avrupa Başkan Yardımcısı Mike Read de bulunacak.Bahçeşehir Üniversitesi ve Lidya Ventures, Türkiye’de yaratılacak “.com” iş fikirlerini, girişimci ya da fikir sahiplerini yatırımcı ve sektör profesyonelleriyle bir araya getirecek yeni bir proje ortaya koyuyor. Kendi şirketini kurmak isteyen ancak desteğe ve danışmanlığa ihtiyaç duyan fikir sahibi girişimciler bundan böyle Startosphere bünyesinde bir araya gelecek ve fikirlerini yatırım için hazır hale getirecek. Girişimcilere ise desteği konunun Türkiye’deki en uzman isimleri verecek.

Startosphere, 19 Ekim 2011 akşamı saat 19:00’da düzenlenecek bir etkinlikle hazırladığı “Türkiye’de İnternet Sektör Analiz Raporu” lansmanını yapacak. Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek etkinlikte, internet kullanıcı eğilimlerinin ölçümünde faaliyet gösteren comScore’un Avrupa Başkan Yardımcısı Mike Read ve Türkiye’nin önde gelen İnternet projelerinin girişimcileri yer alacak.

Bahçeşehir Üniversitesi ile Lidya Ventures işbirliğinde kurulan “.com start up” inkübasyon merkezi olan Startopshere’de fikir sahibi İnternet girişimcilerine aralarında Enver Yücel ve Turgut Gürsoy’un da bulunduğu Türkiye’nin en önemli yatırımcı ve işadamları liderlik edecek. Sina Afra, Nevzat Aydın, Ersan Özer,Çağlar Erol, Burak Büyükdemir, Arda Kutsal, Tümay Asena, Sidar Şahin, Tufan Sevinçel gibi sektörün önde gelen internet girişimlerinin kurucuları, Startosphere “advisory board” ekosistemi içerisinde yer alacak ve girişimcilerine danışmanlık desteği verecek.

Startosphere nasıl işleyecek?

Türkiye’de bilişim sektörünün öncü isimlerinin ve lider yatırımcılarının bir araya gelerek kurduğu, Lidya Ventures ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Startosphere, her yıl iki kez açılacak olan başvuru süreciyle başlayacak. Başvuru yapan İnternet odaklı iş fikirleri arasından seçilecek 20 projeye, Startosphere yönetim ve danışmanlık ekibinde yer alan Türkiye’nin bilişim alanında en deneyimli isimleri koçluk ve yönlendirme desteği verecek. İnternet odaklı iş fikirlerini yatırımcılar için uygun hale getirmek ve şirketleşmek isteyen girişimcilere danışmanlık hizmetinin yanı sıra yazılım, İnternet erişimi, ofis gibi destekler de sağlanacak. “Be.com Visible” mottosuyla hazırladıkları iş planlarını bireysel ya da kurumsal yatırımcı ve şirketlere sunacak olan Startosphere girişimcileri böylece fikir aşamasından şirketleşmeye kadar her alanda destek imkanı bulacak.

Startosphere’e kimler başvurabilir?

İnternet girişimleri ile konusunda yeni iş fikri olan ancak henüz şirketini kurmamış, iş fikrini gerçekleştirmek için şirketini kurmak üzere olan ya da İnternet odaklı şirket kuran ancak sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer alanlarda desteğe ihtiyacı olan herkes başvuru yapabiliyor.

Ayrıntılı bilgi için http://www.startosphere.net/en adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun