Yaşam Tarzı İnternet 29 TEMMUZ 2011 / 12:12

İnternet filtresini 'Norveçli cani' ile savundu

İnternet filtresini 'Norveçli cani' ile savundu

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Norveç'teki katliamları gerçekleştiren Anders Behring Breivik'den yola çıkarak, Ağustos ayında yürürlüğe girecek internete filtre uygulamasına destek verdi.Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Balıkesir'in Edremit ilçesinde Kuzey Ege Gazeteciler Cemiyeti hizmet binasının açılışında konuştu. Konuşmasında Norveç'te 93 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan Anders Brelvik'ten söz eden Arınç, batıda İslam karşıtlığının empoze edildiğini vurguladı.

Konuyu Telekomünikasyon Kurumu'nun internete isteğe bağlı filtreleme sistemine taşıyan ve uygulamanın Ağustos ayının 18 veya 20'sinde yürürlüğü gireceğini söyleyen Arınç, çocukları şiddetten, pornodan korumak gerektiğini, bazı sitelerin cinayet yöntemleri öğrettiğini ifade ederek devam etti:

''Şimdi bu cani haftalarca, Google'dan arama yaparak nasıl bomba imal edebileceğini öğrendiğini söylüyor. Bomba imal etmeyi, mayın patlatmayı, köprüyü havaya uçurmayı uygulamalı olarak veren sitelerin insanlığa bir faydası olup olmadığını Norveç'te 90 kişi öldükten sonra birileri bir daha düşünsünler. Norveç'teki cani diyor ki; 'Ben bomba yapmanın tekniklerini şu web sitelerinden öğrendim'. Kendi çocuklarımızın da bu noktaya gelmemesi için bir koruyucu, annelerin babaların isteklerine bağlı olarak bir koruyucu sistem geliştirmenin bence hiçbir zararı olmaz. Olsa olsa faydası olur."
YORUMLAR
ceylan 29 TEMMUZ 2011 / 12:16 0 0
Böyle mazeret mi olur? Yine suçlu internet mi? Bu nasıl bir düşünce şekli?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun