Yaşam Tarzı İnternet 05 NİSAN 2012 / 11:39

Internet Explorer Chrome'dan daha fazla pil ömrü sağlıyor

Internet Explorer Chrome'dan daha verimli çıktı

Diz üstü bilgisayar kullanıcıları genellikle Internet Explorer’ın yavaşlığından ve pek de kullanıcı dostu olmayan yanlarından şikayetçi olsalar da, iş pil ömrüne gelince Internet Explorer’ın rakiplerinden daha verimli olduğu ortaya çıktı. Güç tasarrufunda olan Windows 7 üzerine yüklenen Internet Explorer, Chrome, Firefox ve Opera üzerinde yapılan test, Internet Explorer 9’un kullanıcıların genelde tercih ettiği tarayıcı olan Google Chrome’a göre, 20 dakika daha fazla pil ömrü sağladığını ortaya koydu.

Her tarayıcıdan sağlıklı bir sonuç alabilmek adına 3 defa tekrarlanan testte Opera, Explorer’dan 4 dakika daha az pil ömrü sunarken, Firefox 92 dakikalık pil ömrü sağladı. Kullanıcıların pratik kullanımı nedeniyle tercihi olan Chrome ise sadece 85 dakika pil ömrüyle bu konuda sınıfta kalmış görünüyor.

Pil ömrünün taşınabilir bilgisayarlar için çok büyük önem taşıdığını düşünürsek, Chrome’un kendini bu konuda epeyce geliştirmesi gerekiyor.

Teste bu adresten ulaşıp, kendi testinizi de yapabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun