Yaşam Tarzı İnternet 05 AĞUSTOS 2011 / 16:05

İnsülinde altın vuruş tehlikesi

Haklayıcılar uyardı: İnsülinde altın vuruş tehlikesi

İnsülin cihazı kullanan diabet hastaları için bile haklayıcılar büyük tehlike oluşturabilir. Sabah yayımladığımız ‘Subaru haklaması’ haberimizin ardından şimdi çok daha büyük bir kitleye hitap eden insülin tehlikesine geçiyoruz. Black Hat Teknik Güvenlik Konferansı’nda konuşan Jay Radcliffe adlı araştırmacı ve diabet uzmanı, elektronik şırınga kullanan diabet hastalarının büyük tehlike altında olabileceği iddiasını ortaya attı.

Radcliffe’e göre haklayıcıların, otomobilleri hakladıkları yöntemin bir benzeriyle kablosuz şeker ölçüm cihazları ve elektrinik doz ayarlayıcıları haklaması mümkün. Burada sözü edilen, cihazlarda haklayıcıların insülin miktarını gerekenin çok üzerine çıkararak kişinin komaya girmesine bile neden olabilecek bir açık.

İşin en korkutucu kısmı ise yeterince güçlü bir anten kullanılarak yapılan haklama işlemiyle cihazın haklanmasının 800 metre gibi bir uzaklıktan gerçekleştirilebilir olması. Radcliffe bunun henüz tam olarak ne yolla yapılabileceğini açıklamadı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun