Yaşam Tarzı İnternet 18 OCAK 2013 / 11:12

Instagram aylık 90 milyon kullanıcıyla rakiplerine göz dağı verdi

Instagram aylık 90 milyon kullanıcıya sahip

Facebook tarafından satın alındıktan sonra kullanıcı sayısında azalma olduğu yönünde söylentiler dolaşan Instagram, aylık 90 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre kullanıcı sayısında yüzde 10 artış yaşayan Instagram, yaptığı açıklamada günde 40 milyon fotoğraf paylaşıldığını, saniyede bin yorum yapıldığını ve 8 bin 500 beğeninin gerçekleştiğini paylaştı.

Özellikle gizlilik sözleşmesinde yapılacak değişiklikten bu yana, kullanıcı sayısında azalma olduğu iddia edilen Instagram, bu açıklamayla birlikte bu söylentileri haksız çıkartmış oldu. Bunun yanı sıra, kullanıcılarını küstürmemek adına gizlilik sözleşmesi konusunda attığı geri adım da kullanıcıların tekrardan güvenmesini sağlamıştı.

Konuyu değerlendiren Instagram kurucularından Kevin Systrom, servisin kurulduğu günden bu yana düzenli olarak büyüme ivmesi yakaladığını belirtirken, özellikle son dönemde geliştirdikleri ürün ve ulusallaştırma çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladıklarını ifade etti.

Daha önce kullanıcı sayısı gibi bilgileri açıklamaya pek ihtiyaç duymayan servisin bu açıklamasının altında “hala ayaktayım” mesajı yatıyor olabilir. Özellikle son dönemde gizlilik sözleşmesi ve Twitter’a satış konularıyla, kullanıcıların güvenini bir nebze sarsan servis, bu süre zarfında kullanıcı sayısı bakımından kayıp yaşamadığını ortaya koydu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun