Yaşam Tarzı İnternet 25 EKİM 2011 / 07:29

İnci Sözlük ortak aldığını açıkladı

İnci Sözlük ortak aldığını açıkladı

Facebook'taki açığı değerlendirerek önemli bir bilinirlik kazanan sözlük, ekonomik ve yasal sıkıntılar yüzünden hisse satışı yaptığını duyurdu.Yaptıkları toplu eylemlerle adını duyuran İnci Sözlük'ün sahibi ve yöneticisi Serkan İnci, ekonomik sıkıntılardan ötürü hisselerin yüzde 35'lik kısmını ünlü bir bilişim firmasına satıldığını açıkladı.

İnci Sözlük'ün kullanıcıları bu habere tepkilerini yine sözlük sayfalarında göstermeye başladı.

Serkan İnci hisse satışını şu cümlelerle aktardı:
"Beyler bayanlar, yazdıklarımı okumadan önce şu şarkıyı dinlemeye başlarsanız duygularıma daha yakından ortak olacağınıza eminim.

Bildiğiniz üzere sözlük üzerinde çok kuvvetli ve belirgin yerlerden baskılar almaktaydık. Bu baskılar öyle bir hal aldı ki, üzerime açılmış dava sayısı 10'un üzerine çıktı.

Amatör ve aktivist ruhla bunlara karşı koymaya çalışırken bir de ekonomik sebeplerden dolayı server sıkıntıları çektik. Keza sizler de bu olaylardan dolayı isyan edip şikayetlerinizi sürekli dile getirdiniz.

Ama bizlerin adı hıdırdı elimizden gelen buydu. Lafı fazla uzatmak istemiyorum çünkü özet geç bizim en bilindik mottolarımızdan; kaderimiz fizy gibi oldu ve hisselerimizin yüzde 35'ini tanınmış bir bilişim firmasına satmış bulunmaktayız.

Ben sizin de memnuniyetsizliklerinizi göz önüne alarak yönetimden çekilme kararı aldım. Artık daha profesyonel ve işi bilen insanların yönettiği bir sözlük olarak eğlencenize devam edebilirsiniz.

Sevgilerle..."
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun