Yaşam Tarzı İnternet 30 KASIM 2012 / 16:44

İkinci Bumerang Blog Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl ikinci kez düzenlenen Bumerang Blog Ödülleri 7 ayrı kategoride sahiplerini buldu. Medya, dijital dünya, akademi ve sanat camiasından önemli isimlerin yer aldığı 22 kişilik jüri ekibinin değerlendirmesinin ardından kazanan bloglar, ödüllerine kavuştu. 29 Kasım Perşembe akşamı Hilton Convention Center’da düzenlenen gecenin öncesinde gerçekleşen “Ustalardan İyi İçerik Atölyesi” başlığı altındaki oturumlar ise hem dijital dünyanın hem de bloggerların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Törenin ardından sahne alan İskender Paydaş ve Mirkelam, performanslarıyla katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattılar.

Bumerang’ın 22 bini aşkın üyesinin “en”lerinin ödüllendirildiği 2'nci Bumerang Blog Ödülleri Töreni, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın katılımıyla gerçekleşti. Böylesi zengin bir blog ekosistemini desteklemekten duyduğu mutluluğu dile getiren Doğan Sabancı, “Hürriyet camiası olarak sizlerle buluşmak çok değerli” dedi. Gecenin ilk ödülünü veren Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu ise, “Ben size ödül vermiyorum, ben size 35 yıllık bir mesleğin devir teslimini yapıyorum” diyerek yeni yayıncıların önemine vurgu yaptı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Hürriyet Internet Grubu Başkan Yardımcısı Erhan Acar, günümüz yayıncılık dünyası açısından blogların ve blog yazarlığının öneminin altını çizdi. Bağımsız ve özgün yayıncılarıyla Türkiye blog ekosistemini oluşturan Bumerang’ın 2007 yılından bu yana ortaya koyduğu başarıyı ise şu sözlerle anlattı:
“Aslında dünyadaki tüm girişim projelerinde görüldüğü gibi eğer fikrinizin bir sihri varsa projenin vizyonu bir akarsu gibi gittikçe büyüyebiliyor. Bumerang, Hürriyet ile bağımsız yayıncılar arasında bir sinerji oluşturma projesi olarak doğdu. Bugün ise global bir topluluk ve reklam platformu olma yolunda hızla ilerliyor. Türkiye’de yarattığımız başarıyı öncelikle Avrupa’ya açma konusunda ilk adımlarımızı atmış durumdayız. Hayalimiz global bir internet projesi olmak ve bu yolda emin adımlarla ilerlemek “

Bu yıl 1500’ün üzerinde başvuru alan ve yaklaşık 30 bin kısa mesajın gönderildiği 2’nci Bumerang Blog Ödülleri, 7 ayrı kategoride sahiplerini buldu. Medya, dijital dünya, akademi ve sanat camiasından önemli isimlerin yer aldığı 22 kişilik jüri ekibinin değerlendirmesinin ardından kazanan bloglar, ödüllerine kavuştu. Geveze’nin sunumuyla gerçekleşen 2’nci Bumerang Ödülleri’nin kazanan isimleri geceye damgasını vurdu. İşte kazanan bloglar:

• En Bilge Forum Ödülü www.gezenbilir.com’ e giderken, kazanan Bumerang yayıncısına ödülü, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu tarafından verildi.

• En Çalışkan Blog Ödülü www.yolunneresindeyim.blogspot.com’un olurken, kazanan blogger ödülünü, Hürriyet Web/Mobil Koordinatörü Bülent Mumay’dan aldı

• En İyi Yerel Site Ödülü, www.karsiyakalife.com.tr’nin olurken, kazanan Bumerang yayıncısına ödülü, Hürriyet Dijital Reklam Koordinatörü Haymi Behar tarafından verildi.

• En Sosyal Blog Ödülü www.balkopugutasarim.com’a giderken, kazanan bloggera ödülü GROUPM Sosyal Medya Başkanı Ebru Kutan Mersin tarafından sunuldu.

• En Tarz Blog Ödülü www.dadatart.com’a verilirken, kazanan blogger ödülünü Hürriyet Gazetsi Sosyal Medya Editörü Şermin Terzi’nin elinden aldı.

• En Uyumlu Site Ödülü, www.maroon.com.tr’ye verilirken, kazanan Bumerang yayıncısı ödülünü Bumads CEO’su Onur Kabadayı’dan aldı.

• Jüri Özel Ödülü ise www.city-shot.com’un oldu. Gecenin son ödülü Hürriyet Reklam Grup Başkanı Ayşe Sözeri tarafından sunuldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun