Yaşam Tarzı İnternet 20 NİSAN 2012 / 14:16

İçişleri Bakanlığı’nın web sitesi 'hack'lendi

İçişleri Bakanlığı’nın web sitesi 'hack'lendi

İçişleri Bakanlığı'nın internet sitesi RedHack grubunun saldırısına uğradı. Sitede yayımlanan kolajda, "Oynaması sırası sende" mesajı verildi.İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, önceki günlerde Erzurum'da 5 TEDAŞ işçisinin öldüğü gölette incelemelerde bulunduktan sonra, kendisini gördüğü için sevindiğini belirten bir vatandaşa, "Nereden bileyim sevindiğini, Hadi bir takla at ya da oyna da göreyim" demişti. Bu sözler kamuoyunda ve sosyal paylaşım sitelerinde yankı buldu.

RedHack grubu, İçişleri Bakanlığı'nın alt sitesi olan http://dosya.icisleri.gov.tr/dosyalar/ adresini hack'ledi.

Sayfa, uluslararası Anonymous hacker grubunun simgesi olan Guy Fawkes maskeli bir fotoğraf ile İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in fotoğrafının yer aldığı bir kolajla açıldı.

Daha önce de politik nedenlerle çeşitli siteleri çökerten RedHack grubu, yani Kızıl Hackerler da bu sözlere tepki göstermek için İçişleri Bakanlığı'nın dosya paylaşım sitesini hackledi. Redhack "Bizi seviyor musun?" başlığıyla http://dosya.icisleri.gov.tr/Dosyalar/ sayfasına yüklediği fotoğrafın altına da şunları yazdı:
"Oynama sırası sende"

"Oynama sırası sende İdris!

Eğer yatlara, katlar bizim ödediğimiz vergilerle biniyorsan, bizi sevdiğini ispatlamalısın..

Hadi oyna, iki takla at inanalım :]

Böylesi güzel bir Cuma gününde bizi kırmasın umarız? .]

Icisleri Bakanligi "dosya sistemi"ndeki Tum belge ve dosyalari yedekledik Sen sucsuz insanlari RedHack diye almaya devam edersen yayinlariz! Bakalim senmi oynayacaksin halk mi? Gorecegiz ;)"

Sayfa bir saate yakın grubun mesajıyla açıldı. Daha sonra sayfa kapatıldı. Ancak şimdi de sayfanın eski haline ulaşılamıyor.
YORUMLAR
oyun27 21 NİSAN 2012 / 01:05 0 0
iyi etmişler:)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun