Yaşam Tarzı İnternet 04 HAZİRAN 2012 / 16:16

IBM şehir hayatının kronik sorunlarına çare arıyor

Şehir hayatının kronik sorunlarına çare aranıyor

IBM, başlattığı yarışmayla şehrin sorunlarını analiz ederek, şehir hayatının kronik problemleri hakkındaki bilinmeyenleri ortaya koyacak.Facebook üzerinde 6 hafta sürecek yarışmada "Şehrinizin hangi sorunlarını tarihe gömmek istersiniz?” sorusuna cevap aranırken, katılımcılar IBM Türk Facebook sayfasında "Tarihe Yolla" uygulaması üzerinden "tarihe gömmek istedikleri kentsel sorunların" fotoğrafını paylaşacak. Yüklenilen fotoğraflar, şehir hayatının kronik problemleri hakkında belli bir problemi gösteren içerikler olmasına göre seçilecek ve onaylanacak. Yarışma kapsamında paylaşılan fotoğraflar, iki haftada bir  jüri tarafından değerlendirilecek ve her iki haftanın sonunda kazanan kişiye içinde pek çok sürpriz hediye bulunan bir Akıllı Dünya kiti hediye edilecek.

Akıllı şehirler yaratmaktan geçtiği inancıyla son 4 yıldır dünyanın değişik yerlerinde düzenlediği forumlar aracılığıyla her yerden şehir yöneticilerini bir araya getirerek hızlanan şehirleşme ve küreselleşmenin doğurduğu zorlukları masaya yatıran IBM, bugüne kadar dünya genelinde 2.500’e yakın projeye imza attı.

Facebook üzerinden 25 Mayıs-7 Temmuz 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmaya bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun