Yaşam Tarzı İnternet 18 EYLÜL 2008 / 11:34

Her alanda çevreci teknolojiler tercih ediliyor

Çevre bilinci eksikliğinin getireceği doğa tahribatı ve ekolojik dengeye verdiği zarar hiçbir ekonomik bedelle ödenmeyecek kadar ağır.

Çevre bilinci eksikliğinin getireceği doğa tahribatı ve ekolojik dengeye verdiği zarar hiçbir ekonomik bedelle ödenmeyecek kadar ağır.


Türkiye’de orman kaynaklarının yetişme ve gelişme hızı maalesef kağıt üretimi ile doğru orantılı değil. Bu yüzden kâğıt sanayi için ciddi bir hammadde sıkıntısı mevcut. 1 ton kâğıt üretimi için, ortalama 3 metre küp ağaç  gerekiyor. Türkiye’de günde 175 hektar, Dünya’da ise her dakikada 110 bin hektar orman yok olmakta. 20 yaşındaki ağaçtan elde edilebilecek kâğıt miktarı ise 60 kg.Tüm bu özet verilerin ışığında bir kez daha hatırlanması gereken bir gerçek var: Biz dünyaya dostça davranmadıkça, burada kalma süremiz gittikçe kısalıyor. Doğa ve çevresel kaynaklarla ilişkimiz söz konusu olduğunda atacağımız her adımın sonrasını da hesaba katarak yola devam etmekten başka çaremiz yok.Doğru teknolojilerin tercih edilmesiyle, çevreye ve doğal kaynaklara verilen zararların azaltılması gerektiği gerçeği ve düşüncesiyle hareket eden Fins Bilişim Hizmetleri, ActFax sayesinde kâğıt israfı olarak gördükleri gereksiz faks çıktılarını kullanmaktan vazgeçerek çevreci bir hamle yapmış.Temel olarak bir faks sunucu sistemi olan ActFax, ağ ortamında gelen faksların bir sunucuya yönlendirilmesini ve bu sunucuda toplanan faksların ilgili kişiye elektronik ortamda gönderilmesini sağlıyor. Özellikle bir ağ yapısında çalışan müşteriler için tasarlandığından, birden fazla sunucuya ve bilgisayara kurulabilen ActFax’ta, gelen fakslar bir gelenler kutusuna düşüyor ve istenilen bilgisayarlara yönlendirilebiliyor. Microsoft ürünleri ile uyum içerisinde çalışan ActFax, kullanıcı makinelerine yazıcı olarak yüklendiğinden, Word, Excel, Outlook, Powerpoint, Wordpad ve Photoshop gibi farklı programlarda oluşturulan yazdır komutunun çalıştığı tüm dosyaların faks ile gönderilmesine olanak tanıyor. Güncel muhasebe programlarıyla beraber çalışabiliyor olması da firmaların tüm ekstrelerini istedikleri anda, herhangi ek bir ürüne ihtiyaç duymadan faks çekebilmelerini sağlıyor.ActFax’ın Türkçe sürümü ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.fins.com.tr  veya www.actfax.com.tr adreslerinden ulaşılabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun