Yaşam Tarzı İnternet 23 TEMMUZ 2010 / 07:35

GPU hızlandırılmış uygulamalar için bir geliştirme ortamı

NVIDIA Parallel Nsight, Microsoft Visual Studio geliştiricilerine GPU Hesaplama sunuyor.

NVIDIA Parallel Nsight, Microsoft Visual Studio geliştiricilerine GPU Hesaplama sunuyor.


NVIDIA, Microsoft Visual Studio ile çalışan GPU hızlandırılmış uygulamalar için bir geliştirme ortamı olan NVIDIA Parallel Nsight yazılımını piyasaya çıkardığını duyurdu. NVIDIA ayrıca, CUDA yazılım geliştirme kitinin güncellemesi olan ve www.nvidia.com/getcuda adresinden elde edilebilen CUDA Toolkit 3.1 sürümünü de çıkardı.

NVIDIA Parallel Nsight yazılıımı, HPC küme uygulamaları geliştirmek ve çalıştırmak için gerekli profesyonel araçları sağlıyor. Yazılım, Visual Studio ile çalışarak, geliştiricilere CPU üzerindeki bildikleri araçları ve teknikleri kullanarak GPU üzerinde CUDA C/C++ veya DirectCompute uygulamalarında hata ayıklama olanağı sağlıyor.

Parallel Nsight ayrıca, geliştiricilerin en yüksek seviyelerde GPGPU uygulama performansı elde etmeleri için gerekli olan bilgileri veren analiz araçlarını sunuyor.

Visual Studio 2008 SP1 Professional sürümü ile çalışan Windows HPC Server 2008, Windows 7 ve Windows Vista'yı destekleyen yazılım yakında EMEAI NVIDIA ana sayfalarından yüklenebilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun