Yaşam Tarzı İnternet 23 TEMMUZ 2010 / 07:35

GPU hızlandırılmış uygulamalar için bir geliştirme ortamı

NVIDIA Parallel Nsight, Microsoft Visual Studio geliştiricilerine GPU Hesaplama sunuyor.

NVIDIA Parallel Nsight, Microsoft Visual Studio geliştiricilerine GPU Hesaplama sunuyor.


NVIDIA, Microsoft Visual Studio ile çalışan GPU hızlandırılmış uygulamalar için bir geliştirme ortamı olan NVIDIA Parallel Nsight yazılımını piyasaya çıkardığını duyurdu. NVIDIA ayrıca, CUDA yazılım geliştirme kitinin güncellemesi olan ve www.nvidia.com/getcuda adresinden elde edilebilen CUDA Toolkit 3.1 sürümünü de çıkardı.

NVIDIA Parallel Nsight yazılıımı, HPC küme uygulamaları geliştirmek ve çalıştırmak için gerekli profesyonel araçları sağlıyor. Yazılım, Visual Studio ile çalışarak, geliştiricilere CPU üzerindeki bildikleri araçları ve teknikleri kullanarak GPU üzerinde CUDA C/C++ veya DirectCompute uygulamalarında hata ayıklama olanağı sağlıyor.

Parallel Nsight ayrıca, geliştiricilerin en yüksek seviyelerde GPGPU uygulama performansı elde etmeleri için gerekli olan bilgileri veren analiz araçlarını sunuyor.

Visual Studio 2008 SP1 Professional sürümü ile çalışan Windows HPC Server 2008, Windows 7 ve Windows Vista'yı destekleyen yazılım yakında EMEAI NVIDIA ana sayfalarından yüklenebilecek.