Yaşam Tarzı İnternet 29 HAZİRAN 2012 / 11:18

Google Youthtube için avantajlı görünüyor

Arama motoru şirketi, bünyesinde bulunan YouTube’a benzediği için siteyi Türkiye’de Türk Patent Enstitüsü’ne bildirdi.Daha önce 13 Şubat’ta Youtube benzeri sitelere itiraz eden Google’ın Acar Patent aracılığıyla Türk Patent Enstitüsü’ne başvurduğu bilgisi verildi.

Google’ın itirazda bulunduğu sitenin “youthtube” olduğu açıklandı. Açıklamanın tam metninde şunlar yer aldı:

''Haberleşme, radyo-tv ve yayın hizmetleri, pazarlama, reklam, mağazacılık, danışmanlık, eğitim, organizasyon, eğlence ve yayıncılık sınıflarında marka başvurusu yapılan benzer marka 'youthtube' uzmanlar tarafından özel marka izleme programları ile kolayca tespit edilerek itiraz sürecine dahil edildi. Türk Patent Enstitüsü tarafından bildirilen itiraza yanıt vermeyen 'youthtube' markasının akıbetinin yakın zamanda belli olması bekleniyor.''

 
ETİKETLER : youthtube youtube
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun