Yaşam Tarzı İnternet 29 MART 2012 / 13:51

Google yorum platformu açıyor

Her siteye Google yorumları gelecek

Arama devi, tüm web sitelerinin içine yerleştirilebilecek yeni bir yorum sistemi açmak için harekete geçti. Böylece hedef Facebook yorumlarına rakip olmak.Google Plus sosyal ağının gelişmesi için, Google önemli yatırımda bulunuyor. Aramaların kişiselleştirilmesi fikriyle sosyal ağını bağlayan şirket, bu kez de sitelerdeki Facebook yorumlarının yerine kendi yorum kutularının kullanılması için yeni bir platform peşinde.

The Next Web’de yer alan habere göre, Google’ın yorum sistemi Google ağlarının hizmet ve websitelerine bağlantılar verecek, Google aramalarında indeksleyecek ve en önemlisi sistem tüm sitelerde çalışabilecek.

Artık hemen her sitede Facebook’un yorum platformuyla yorum yapılabiliyor, Facebook aktivitesi farklı sitelerde de devam ediyor. Görünen o ki Google da benzer bir servis ile internet aktivitesini kendi ağlarında tutmaya çalışacak.

Tabii bu yorum sistemini kullanabilmek için Google hesaplarına giriş yapılması gerekecek ve böylecek kullanıcıların Google Plus’a biraz daha yaklaşması sağlanacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun