Yaşam Tarzı İnternet 18 NİSAN 2011 / 08:13

Google Video 29 Nisan'da kapanıyor

Videolarınızı 13 Mayıs’a kadar bilgisayarınıza indirin ya da sonsuza dek veda edin...Mayıs 2009’dan beri yeni video yüklenmesini kabul etmeyen Google Video servisi hayatına son veriyor, Google kullanıcıları uyarıyor: 29 Nisan’dan itibaren videoları izleyemeyecek, 13 Mayıs’tan sonra da videolar tamamen silinecek!

2006 yılında Google’ın Youtube’u almasıyla kendi video servisinin pek anlamı kalmamıştı. Hatta sadece uzun süreli videolar için ayakta tutulduğu düşünülen servis yayın hayatına son veriyor.

29 Nisan’dan itibaren Google Video’yu açmak mümkün olmayacak. Bunun yanında Google kullanıcıların videolarını indirebilmesi için 13 Mayıs’a kadar süre tanıdığını açıkladı. Videoların çoğunlukla YouTube’a taşınması bekleniyor.

Videoların nasıl indirileceğini de anlatan Google’dan kullanıcılarına gönderdiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Sayın Google Video Kullanıcısı,

Bu ay içinde, Google Video'daki barındırılan video içerikler artık oynatılmak üzere sunulmayacak. 2009 Mayıs ayından itibaren Google Video'ya video yükleme hizmeti durdurulmuştu ve şu anda yüklü durumdaki barındırılan içerikler kaldırılmaktadır. Google Video'nun gücünün, kullanıcıların, web'de nerede barındırılıyor olursa olsun video arayabilmelerini sağlamaktan geldiği fikrimizi her zaman koruduk. Ve bu geçiş, bu teknolojileri tüm dünyada genelindeki arama yapan kullanıcılarımızın yararına daha da geliştirmeye odaklanmamızı sağlayacak.

29 Nisan 2011′de, Google Video'da yüklü bulunan videolar artık oynatılmak üzere sunulmayacak. Video durumu sayfasına eklediğimiz "İndir" düğmesini kullanarak, kaydetmek istediğiniz tüm video içerikleri indirebilirsiniz. İçerik indirmek istemiyorsanız herhangi bir şey yapmanız gerekmiyor. (İndirme özelliği 13 Mayıs 2011′den sonra devre dışı kalacaktır.)

İçeriklerinizi YouTube'a taşımadıysanız, bir an önce taşımanızı öneririz. YouTube, videolarınızı özel olarak paylaşma veya liste dışı olarak yayınlama da dahil, video barındırmaya yönelik pek çok seçenek sunar. Daha fazla bilgi edinmek için buraya bakın.

Aşağıda videolarınızı nasıl indireceğiniz anlatılmaktadır:

Video Durumu sayfasına gidin.

Bir videoyu bilgisayarınıza indirmek için İşlemler sütununda ilgili videonun sağında bulunan Video İndir bağlantısını tıklayın.

Video indirildikten sonra, Video İndir bağlantısının yanında "Zaten İndirildi" ifadesi görünür.

Google Video'da yüklü çok sayıda videonuz varsa, tümüne erişmek için sayfanın sağ alt tarafındaki sayfa denetimlerini kullanmanız gerekebilir.

Lütfen unutmayın: Bu indirme seçeneği 13 Mayıs 2011′e kadar kullanılabilecektir.

Google Video kullanıcısı olduğunuz için teşekkür ederiz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun