Yaşam Tarzı İnternet 20 TEMMUZ 2011 / 16:38

Google uyardı: "Aman dikkat edin bilgisayarlarınıza bir şeyler oluyor!"

Google, kullanıcıların bilgisayarlarına bulaşan yeni bir tür zararlı yazılımın arama motoruna alışık olmadıkları yoğunlukta trafik gönderdiğini tespit etti ve etkilenen kullanıcıları arama ana sayfasından uyarmaya başladı. Olay, Google güvenlik mühendislerinden Damian Menscher'in sunucu bakımı sırasında bazı kaynaklardan Google sunucularına aşırı miktarda trafik geldiğini keşfetmesiyle başladı. Bunun bilgisayarları etkileyen bir zararlı yazılımdan kaynaklandığını düşünen Google, şimdi bu trafiği kendilerine yönlendiren kullanıcıları tespit ederek uyarı mesajları görüntülüyor. Google, bu sayede kullanıcıların yapılanmalarını gözden geçirerek ve antivirüs yazılımlarını güncelleyerek olaya çözüm getireceğini umuyor.

Bu, Google'ın 2009 yılında tüm web sitelerini zararlı olarak işaretlediği kazadan beri arama motorunun ana sayfasını uyarı mesajları yollamak için kullandığı ilk olay. Görünümü de şuna benziyor:Böyle bir şey görürseniz dikkatli olun.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun