Yaşam Tarzı İnternet 23 HAZİRAN 2011 / 09:59

Google tekil kullanıcıda 1 numara

İnternet devi geçtiğimiz ay 1 milyar tekil kullanıcı sayısını geçen ilk site oldu.Araştırma şirketi ComScore’un internet sitelerinin tekil ziyaretçi sayıları üzerine yaptığı çalışmanın sonuçlarına göre Google’ın Mayıs ayında bir milyon tekil kullanıcıya ulaşan ilk site olduğu ortaya çıktı.

Dünyanın en popüler internet sitesi ve markası olarak andığımız Google, rapora göre 2010 yılının Mayıs ayından bu yılın Mayıs ayına yaklaşık yüzde 8’lik bir büyüme elde etti. Bu rakibi birçok site içinde oldukça yüksek bir rakam.

Diğer yandan rapora göre üçüncü en büyük ‘marka’ olan Facebook da Nisan ve Mayıs ayları içerisinde 713,6 milyon tekil kullanıcı sayısına ulaştı. Ancak bu cepheden gelen haberler sosyal ağ platformunun büyümesinin yavaşladığı yönünde.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun