Yaşam Tarzı İnternet 10 MAYIS 2012 / 10:52

Google Play Store 15 milyar indirmeye ulaştı

Google Play Store 15 milyar indirmeye ulaştı

Geçtiğimiz günlerde App Store’un 25 milyar indirme sayısına ulaşmasından sonra, yakın zamanda Türkiye üzerinden erişime açılan Google Play Store’da 15 milyar indirme sayısına ulaştı. Ayda 1 milyar indirme sayısıyla 500 bin çeşit uygulamaya erişim sağlayan Google, gelirlerinin büyük bölümünü halen reklamlardan kazanıyor. Yılın kalan kısmında bu alandan 804 milyon dolar gelir, uygulama satışından ise 35,9 milyon dolar gelir bekliyor.

Bu rakamları geçtiğimiz yıl rakamlarıyla karşılaştırdığımızda 492 milyon dolar reklam, 14,5 milyon dolar uygulama satışı olmak üzere neredeyse iki kata varan artış gözlemleniyor.

Son günlerde App Store üzerinde uygulama indirme sayısının yavaşladığı gözlemlenirken, Android işletim sisteminin ve uygulamalarının Apple’ın tahtını zorlamaya başlayacağını söylemek çok da yanlış olmaz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun