Yaşam Tarzı İnternet 19 EYLÜL 2012 / 10:39

Google Instagram'a rakip çıkarıyor

Google Instagram'a rakip çıkarıyor

Google, sosyal ağlar konusunda Facebook’a rakip olmaktan vazgeçecek gibi görünmüyor. Şirket, Instagram'ın en büyük rakibi olarak gösterilen Snapseed'i satın aldı.Facebook, Nisan ayında sosyal medyanın en popüler fotoğraf uygulaması olarak kabul edilen Instagram'ı bir milyar dolara satın alarak önemli bir adım atmıştı. Google da Apple'ın işletim sistemi iOS'i kullanan mobil cihazlara uyumlu olan Snapseed'i satın alarak fotoğraf uygulamaları rekabetinde önemli bir hamle yaptı.

Uygulama, Instagram’a benzer olarak fotoğraf düzenleme, sosyal ağlar üzerinde paylaşma imkanı tanıyor. 2011 Haziran’ında iPad uygulaması olarak kullanılmaya başlanan Snapseed, aynı sene en iyi iPad uygulaması seçildi.

Konuyla ilgili konuşan Google'ın Mühendislik Bölümü Başkan Yardımcısı Vic Gundotra'nın resmi Google+ hesabından duyurduğu gelişmede, iOS tabanlı Snapseed'in sahibi Nik Software'i satın aldıklarını bildiren Vic, kullanıcılarına sevdikleri fotoğrafları yeniden yaratmaları için fırsat vermek istediklerini belirtti.

Satın alma ile birlikte tüm Snapseed ekibi Google’ın Mountain View’deki merkezine taşınacağı açıklandı. Fotoğraf düzenleme konusunda Instagram’a göre bir adım önde olan Snapseed Google Plus’la iyi bir sinerji yakalaması durumunda, Google Plus’ın Facebook’a önemli bir rakip olabileceğini söyleyebiliriz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun