Yaşam Tarzı İnternet 21 ARALIK 2011 / 11:38

Google'ın şaşırtıcı sürprizleri

Google'ın şaşırtıcı sürprizleri

Google'da yaptığınız bazı aramaların sonucunda ortaya sürpriz görüntüler çıkabiliyor. Birkaçını mutlaka denemelisiniz.Google'daki aramalar için özellikle Google'ın kendi tarayıcısı Chrome'u kullanmanızı tavsiye ederiz.

Do A Barrel Roll: İnternette arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? “do a barrel roll” yazdığınızda tüm sayfanın döndüğünü göreceksiniz.

En yalnız sayı hangisi: Google’a zor sorular sormaktan çekinmeyin. “What is the loneliest number” (en yalnız sayı hangisi) yazdığınızda Google’ın hesap makinesi, size “1″ cevabını verecek.

Askew: Google’da “Askew” veya “tilt” aramalarını yaptığınızda, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.

Google gravity: "Google gravity” yazın ve “Kendimi şanslı hissediyorum” düğmesine basın. Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz. İsterseniz fareniz yoluyla bu yığınla oynayabilirsiniz.

Recursion: "Kendini sonsuz olarak tekrar etme” anlamındaki bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.

Chuck Norris nerede: ”Where is Chuck Norris?” yazarak arama yaptığınızda, www.nochucknorris.com sitesine yönlendirilerek “Google Chuck Norris’i aramayacak, çünkü siz Chuck Norris’i bulamazsınız, o sizi bulur” mesajıyla karşılaşıyorsunuz.

Ve son olarak Google’ın servislerinden birisi olan Youtube'da video izlerken ileri – geri – üst -alt tuşlarına hızlıca basarak yılan oyunu oynayabilmek mümkün.