Yaşam Tarzı İnternet 21 ARALIK 2011 / 11:38

Google'ın şaşırtıcı sürprizleri

Google'ın şaşırtıcı sürprizleri

Google'da yaptığınız bazı aramaların sonucunda ortaya sürpriz görüntüler çıkabiliyor. Birkaçını mutlaka denemelisiniz.Google'daki aramalar için özellikle Google'ın kendi tarayıcısı Chrome'u kullanmanızı tavsiye ederiz.

Do A Barrel Roll: İnternette arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? “do a barrel roll” yazdığınızda tüm sayfanın döndüğünü göreceksiniz.

En yalnız sayı hangisi: Google’a zor sorular sormaktan çekinmeyin. “What is the loneliest number” (en yalnız sayı hangisi) yazdığınızda Google’ın hesap makinesi, size “1″ cevabını verecek.

Askew: Google’da “Askew” veya “tilt” aramalarını yaptığınızda, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.

Google gravity: "Google gravity” yazın ve “Kendimi şanslı hissediyorum” düğmesine basın. Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz. İsterseniz fareniz yoluyla bu yığınla oynayabilirsiniz.

Recursion: "Kendini sonsuz olarak tekrar etme” anlamındaki bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.

Chuck Norris nerede: ”Where is Chuck Norris?” yazarak arama yaptığınızda, www.nochucknorris.com sitesine yönlendirilerek “Google Chuck Norris’i aramayacak, çünkü siz Chuck Norris’i bulamazsınız, o sizi bulur” mesajıyla karşılaşıyorsunuz.

Ve son olarak Google’ın servislerinden birisi olan Youtube'da video izlerken ileri – geri – üst -alt tuşlarına hızlıca basarak yılan oyunu oynayabilmek mümkün.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun