Yaşam Tarzı İnternet 27 ŞUBAT 2011 / 12:16

Google içerik tarlalarının köküne kibrit suyu ekmeye başladı

Google içerik tarlalarının köküne kibrit suyu döküyor

Neredeyse hiçbir emek ortaya koymadan, sadece sağdan soldan aldıkları içeriği üst üste yığarak arama sonuçlarında üst sıraya tırmanan siteleri geri plana atacak algoritmanın nihayet hazır ve çalışır halde olduğu haberi geldi.

Google'ın Ocak ayında sözünü verdiği ve "içerik tarlası" olarak isimlendirilen asalak sitelerin arama sonuçlarında üst sıraları işgal etmesine engel olması beklenen algoritması nihayet yürürlüğe girdi. Gerçi Google bu değişimle doğrudan "içerik tarlalarını hedef aldığını" söylemiyor, ama soranlara "siz biliyorsunuz bunun neden olduğunu" diye yanıt veriyor.Bu arada fonksiyon devreye girmeye girdi ama, şimdilik sadece Amerika'daki arama sonuçları bu değişimden etkileniyor. Google'ın açıklamasına göre yapılan değişikliklerin toplam aramalarının yaklaşık yüzde 12'sinde etkili olduğu söyleniyor. Değişimin dünyanın geri kalan kısm için ne zaman uygulanacağı belli değil.Search Engine Land'ın olayı tüm yönleriyle ele aldığı detaylı makalesine bu adresten ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun