Yaşam Tarzı İnternet 17 NİSAN 2012 / 10:29

Google Drive önümüzdeki hafta açılıyor

Google Drive önümüzdeki hafta açılıyor

Mac, Windows, Android ve iOS’ta çalışacak Google’ın bulut servisi, herkese ücretsiz olarak 5 GB depolama alanı sunacak. Böylece Google, DropBox'ın pazar payından almaya çalışacak.Bulut üzerinde son kullanıcıya depolama alanı sunan çözümler kervanına Google Drive ekleniyor. Google’ın önümüzdeki hafta kullanıma açacağı depolama alnı ücretsiz olarak 5 GB alan sunuyor.

Daha fazlasını isteyen kullanıcılar elbette para ödeyerek alan satın alabiliyor. DropBox kullanıcılara ücretsiz olarak 2 GB depolama alanı sunuyor. Ancak HTC kullanıcılarına özel olarak bu alanı 23 GB’a kadar çıkarabiliyor.

Daha önce haberlerimizde de yer verdiğimiz gibi Yandex de benzer bir çözümü sunmaya hazırlanıyor. Yandex’in bulut çözümünde kullanıcılara 10 GB alan sunacağı belirtiliyor.

Google Drive, Mac ve Windows makinelerde masaüstünde klasör olarak yer alacak. Önümüzdeki dönemde bulut sağlayıcılarının verdiği hizmetler ölçeğinde önemli bir rekabet yaşanacağı görünüyor. Google’ın çokça kullanılan birçok servisi olduğu için depolama çözümünde de avantaj sağlayabilir.

Bulut depolama servislerini karşılaştırdığımız haberimize http://www.btnet.com.tr/23288-karsinizda-en-onemli-6-bulut-depolama-servisi.html adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun