Yaşam Tarzı İnternet 17 NİSAN 2012 / 10:29

Google Drive önümüzdeki hafta açılıyor

Google Drive önümüzdeki hafta açılıyor

Mac, Windows, Android ve iOS’ta çalışacak Google’ın bulut servisi, herkese ücretsiz olarak 5 GB depolama alanı sunacak. Böylece Google, DropBox'ın pazar payından almaya çalışacak.Bulut üzerinde son kullanıcıya depolama alanı sunan çözümler kervanına Google Drive ekleniyor. Google’ın önümüzdeki hafta kullanıma açacağı depolama alnı ücretsiz olarak 5 GB alan sunuyor.

Daha fazlasını isteyen kullanıcılar elbette para ödeyerek alan satın alabiliyor. DropBox kullanıcılara ücretsiz olarak 2 GB depolama alanı sunuyor. Ancak HTC kullanıcılarına özel olarak bu alanı 23 GB’a kadar çıkarabiliyor.

Daha önce haberlerimizde de yer verdiğimiz gibi Yandex de benzer bir çözümü sunmaya hazırlanıyor. Yandex’in bulut çözümünde kullanıcılara 10 GB alan sunacağı belirtiliyor.

Google Drive, Mac ve Windows makinelerde masaüstünde klasör olarak yer alacak. Önümüzdeki dönemde bulut sağlayıcılarının verdiği hizmetler ölçeğinde önemli bir rekabet yaşanacağı görünüyor. Google’ın çokça kullanılan birçok servisi olduğu için depolama çözümünde de avantaj sağlayabilir.

Bulut depolama servislerini karşılaştırdığımız haberimize http://www.btnet.com.tr/23288-karsinizda-en-onemli-6-bulut-depolama-servisi.html adresinden ulaşabilirsiniz.