Yaşam Tarzı İnternet 01 TEMMUZ 2011 / 10:20

Google+ Çin seddine takıldı

Google’ın sosyal paylaşım platformu Google+ çıktığı gün Çin hükümetinin engeline takıldı.Arama motoru, uzun zamandır beklenen hareketi sonunda yaptı ve sosyal ağlara el attı. Google+ davetiyeleri dün elden ele dolaşmaya başladı. Hatta yoğun ilgiden dolayı Google davetiye dağıtmayı durdurdu.

Kapalı bir ekonomi ve kapalı bir toplum politikasını internet alanında tüm şiddetiyle hissettiren Çin hükümeti de elbette buna tepkisiz kalmadı. Platformun ülke içerisinde kullanımını yasakladı. Yasağın nedenleri ise çok açık.

Platformun kapatılmasının en önemli nedeni hükümetin ‘kapalı toplum’ politikasına ters düşmesi. Bir diğer neden ise platformun ülke içerisinde iş dünyasıyla ilgili birçok bilginin Google+ aracılığıyla ABD’nin eline geçmesi korkusu.

(Ed: Günde milyon tane telefon üretip dünyaya satan bir ülkenin kendi ülkesini bu kadar korumaya alması çok ilginç.)
ETİKETLER : Google
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun