Yaşam Tarzı İnternet 28 MART 2012 / 10:27

Google Chrome web mağazası Türkçe öğrenmeye başladı

Chrome web mağazası Türkçe öğrenmeye başladı

Kullanıcılar, artık Google Web Mağazası üzerinden dünya genelindeki uygulamalarla birlikte Türkçe uygulamalara erişebilecekler. İçerik geliştiriciler de tasarladıkları Türkçe servisleri Chrome Web Mağazası üzerinden kullanıcılarla buluşturabilecek. Türkçe olarak hazırlanan eğlenceli uygulamalar, farklı temalar ve Google Chrome’a özel uzantılara sahip Chrome Web Mağazası’nda ilk etapta Dipnot, NTV, NTV Spor, Trendyol, GolBe, Zargan, Grupanya ve Virgin Radio gibi yerel uygulamalar yer alacak. Bunun yanı sıra dileyen uygulama geliştiriciler, Chrome Web Mağazası için uygulama ve uzantılar tasarlayabilecekler.

Binlerce uygulama, uzantı ve temanın keşfedilebileceği çevrimiçi bir platform olan Google Chrome Web Mağazası, 41 farklı dil seçeneğinde sunuluyor. Kullanıcılar, Türkiye’ye özel ücretsiz uygulamalar arasından tercihlerini yaparak diledikleri servislerden faydalanabiliyorlar.

Uygulamaların yanı sıra temalar ve tarayıcınıza ekleyebileceğiniz ek özelliklerin de yer aldığı Google Web Mağazası’nı keşfetmeye başlamak için www.google.com.tr/chrome adresini ziyaret edebilirsiniz.