Yaşam Tarzı İnternet 19 TEMMUZ 2011 / 12:00

Google artık çok daha kısa!

Arama motoru ürünlerini adreslemek için Goo.gl'den bile daha kısa bir isim satın aldı. Artık hizmetlere ulaşmak daha kısa sürecek.İnternetin dev ismi kullanıcılara sunduğu hizmetlerde sınır tanımaz şekilde ilerliyor. Son olarak Google+ adlı sosyal paylaşım platformunu kullanıma açan arama motorunun son hamlesiyse servislerine giden yolu kısaltmak için yeni bir alan adı satın almak oldu.

Google, bugüne kadar bazı ürünlerinde kullanımı kolaylaştırmak amacıyla kullandığı Goo.gl adresini yeterince kısa bulmamış olacak ki g.co adlı yeni bir domain daha satın aldı. Google bu alan adını GMail, Belgeler ve Fotoğraflar gibi uygulamalarla kullanacak. Şirket bu domain için ne kadar para ödediğini açıklamasa da tahminler rakamın en az 1,5 milyon dolar olduğu yönünde.

X.co şeklindeki domain'ler henüz popüler olmasa da birçok şirket ve girşimci bunları almaya başladı. Amazon: a.co, z.co ve k.co adlı adresleri satın alırken Twitter da t.co'yu şimdiden cebine koydu. Yakın bir zaman sonra .co uzantısına sahip şirketler daha 'havalı' görünecek ve ilk alanlar kendini daha şanslı hissedecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun