Yaşam Tarzı İnternet 04 MAYIS 2012 / 09:59

Google arama sanatını öğretiyor

Google arama sanatını öğretiyor

Google hayata geçirdiği yeni metotla öğretmenlerin öğrencilerine internet üzerinde arama yaparken, aradıkları sonuca daha rahat ve kolay ulaşmalarını sağlayacak.“Google Search Education”, normal eğitimden ziyade akademik eğitime yönelik bir uygulama. Özellikle verimli arama yapabilmenin çok önemli olduğu eğitim alanında, öğretmenlerin öğrencilerini bu konuda yönlendirebilmeleri daha büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda geliştirilen uygulama, öğrencilerin bu “yeteneklere” sahip olmasını amaçlıyor.

Başlangıç, orta ve ileri seviye kullanıcılara yönelik eğitim planları hazırlayan site, öğrencilere kendi aralarında rekabet edebilmelerini de sağlayan yarışmalar da sunuyor. Öğretmenlere yönelik internet seminerleri de yaratan uygulama, öğretmenlerin kendi arama yeteneklerini de arttırmayı amaçlıyor.

Google Search Education hakkında kısa bir videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v9yZco8bwI8[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun