Yaşam Tarzı İnternet 07 MART 2013 / 15:24

Google Amazon’un tahtına göz dikti

Bir süredir e-ticaret sektörüne giriş yapacağı konuşulan Google, “aynı gün içinde teslimat” işlemini başlatarak sektörün liderlerinden Amazon’a rakip olmaya hazırlanıyor. Kısa bir süre önce şirketlere teslimat hizmeti sağlayan BufferBox adlı şirketi satın alan Google, e-ticarete iyiden iyiye girmeye hazırlanıyor. TechCrunch’ta yayınlanan habere göre, Google 64-69 dolar karşılığında bu hizmeti sunacak. Şirket, Amazon’un verdiği fiyatın 10-15 dolar altında bir fiyat seviyesi belirleyerek, Amazon’un müşterilerini de kendine çekmeyi amaçlıyor.Google’ın bu yeni projesiyle birlikte e-ticaret alanında ciddileşmeye başladığını söyleyebiliriz. Şirket, sahip olduğu arama motoru ve insanların her türlü aramalarını bu motor üzerinden gerçekleştirmelerini bu sayede paraya çevirmeyi de amaçlıyor. Her ne kadar sektörde Amazon ve türevleri kadar tecrübeye sahip olmasa da, atılan adımlar ve ortaya konan projeler Google’ın bu konuda pek de boş olmadığını gösteriyor.

Projeyi şirketin e-ticaret müdürü Tom Fallows’un yürütmesi bekleniyor. Bilindiği üzere şirket Google Wallet gibi uygulamalarıyla e-ticaret alanına giriş yapmıştı.
ETİKETLER : amazon e-ticaret Google
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun