Yaşam Tarzı İnternet 24 NİSAN 2012 / 12:42

Google AdWords'ün tam sürümü yayında

Google YouTube AdWords gelişiyor

Google, daha önce beta sürümünü yayınladığı YouTube AdWords uygulamasının tam sürümünü yayınladı.Tam sürümde bir dizi değişiklik bulunuyor. Markalar beta sürümde olduğu gibi reklam içeriğinin tamamının kullanıcı tarafından izlenmesi durumunda ücret ödeyecekler. Reklamın ilk 30 saniyelik kısmını izleyenler için reklam verenler hiç bir ücret ödemeyecekler.

Uygulamanın en verimli yanlarından biri, reklamın ulaşmasını istediğiniz hedef kitleyi tespit edebilen bir sisteme sahip olması. Kitlenin ilgisini çekecek anahtar kelimelerle ürünü kategorize ederek videonun daha çok kişiye ulaşmasını sağlamak mümkün hale geldi. Örneğin, müzik enstrümanlarıyla ilgili bir reklamınız varsa, ürünü müzik temalı videoların arasına ekleyerek hedef kitlesine daha rahat ulaşması sağlanabiliyor.

Sistem kullanıcılarına, Google’ın kendine has ölçüm araçları ile ne kadar arandıklarını ve izlendiklerini verimli bir şekilde sunuyor. Bunun yanı sıra bu tarz konularda acemi olan kullanıcılar ve yardım almak yerine bireysel olarak işi halletmeyi seven kullanıcılar için hazırladığı YouTube Advertiser Playbook ile bu kullanıcıları imdadına yetişiyor. Bu rehber sayesinde kullanıcılar içerik nasıl oluşturulur, reklam nasıl yapılır gibi soruların cevabına rahatlıkla ulaşabiliyorlar.

Google YouTube AdWords ile ilgili kısa bir videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rJ_aKjy0wjs[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun