Yaşam Tarzı İnternet 23 HAZİRAN 2014 / 08:39

Gökçek’in Twitter hesabı ele geçirildi

Siber Ergenekon Tim isimli hacker grubu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Twitter hesabını hack’ledi.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Twitter hesabı hack’lendi. Siber Ergenekon Tim isimli bir grup tarafından gerçekleştirilen hack’leme eyleminde atılan ilk tweet, “Ne mutlu Türküm diyene – Mustafa Kemal Atatürk” oldu. 1 milyon 750 bin takipçisi olan ve şimdiye kadar yaklaşık 29 bin tweet atan Gökçek’in hesabı, saatlerdir hack grubunun elinde.

Kendini “Türk Milliyetçisi, Atatürkçü, Türkçü, Turancı Hacker Grubu” ifadeleriyle tanıtan Siber Ergenekon Tim, daha önce de pek çok siber eyleme imzasını attı. Ertuğrul Kürkçü, Fatma Şahin ve Sırrı Süreyya Önder gibi pek çok ismin Twitter ve Facebook hesaplarını hack’leyen grup, daha önce HDP milletvekillerinin TC kimlik ve telefon numaralarının yanı sıra ev adreslerini de kendi sayfasından yayınlamıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun